Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania czytelników bloga, inwestorów i widzów kanału Wojciecha Gila na YouTube - pojawiające się na ich drodze do wolności finansowej. Przeczytaj fragment książki 

i przekonaj się, czy jest to coś dla Ciebie:

 

lub jeśli już jesteś zdecydowany:

O autorze

Wojciech Gil - najpierw miał być nauczycielem historii, ale porzucił w połowie pisanie pracy magisterskiej na temat historii USA, żeby... zostać prawnikiem specjalizującym się w podatkach.

Nie mógł jednak usiedzieć na etacie w kancelarii prawnej, gdzie zajmował się doradztwem podatkowym, więc został... indywidualnym inwestorem w nieruchomości. 

Zaczynając od skromnych podnajmów w centrum Warszawy, rozkręcanych po godzinach pracy od 2013 r., po kilku latach został właścicielem mieszkań w Toruniu i w Warszawie.

W 2016 r. (w wieku 28 lat) dzięki dochodom z najmu mógł opuścić pracę na etacie i zająć się już wyłącznie inwestowaniem i pomaganiem w inwestowaniu innym. 

Prowadzi bloga i kanał na YouTubie, gdzie od kilku lat pokazuje swoje inwestycje.

Dzięki tej książce spojrzysz na inwestowanie

w nieruchomości z perspektywy 3 poziomów:

Mentalność inwestora

Ekonomia i finanse

Aspekty techniczne

Ze wstępu do książki:

"Chodzi o to, że aby wygrać w tej grze musimy grać do tej samej bramki, co najbogatsi tego świata i Ci którzy sterują finansami publicznymi. Często jest to gra zupełnie na odwrót niż gra większość społeczeństwa. Większość uważa, że kredyty i odsetki są złe, ta sama większość płaci ogromne podatki, jakimi obciążona jest praca - etatowa albo samozatrudnionego specjalisty. Jak jednak powiedział Robert Kiyosaki: “Bogaci stają się coraz bogatsi dzięki kredytom oraz podatkom”. W dalszej części książki wyjaśnię Ci jak się to sprawdza na moim własnym przykładzie, na polskim rynku.

W tej grze nie jest do końca jasne, czy wygra ten, kto skrupulatnie oszczędza, czy ten, który zaciąga na potęgę kredyty (pod warunkiem, że są to kredyty na inwestycje, a nie na konsumpcję). Inflacja może pożreć oszczędności, a rosnące stopy procentowe mogą pogrążyć kredytobiorców. Z drugiej strony oszczędzający mogą dzięki swoim oszczędnościom przetrwać kryzys na wygodnej „poduszce finansowej”, a z kolei kredytobiorcy mogą dzięki inflacji pozbyć się dużej części długu zjadanego przez tę inflację. Jeśli spodziewasz się ogromnej inflacji, zdecydowanie lepiej być kredytobiorcą, który za kredyty kupuje środki trwałe (aktywa), które zachowują wartość i generują pozytywne przepływy pieniężne. Jeśli jesteś dłużnikiem, Twój dług maleje, a jeśli masz oszczędności w banku, to Twój majątek maleje. "

 

Opinie o autorze i książce

Stać Cię na wolność finansową.

"Jeśli zaczynasz od zera, jesteś studentem, pracujesz gdzieś na etacie poniżej średniej krajowej, to jesteś jak ja kiedyś" - pisze we wstępie do swojej książki zawodowy inwestor na rynku nieruchomości Wojciech Gil.

Po kilku latach przemyślanych inwestycji uzyskał on wymarzoną wolność finansową i zebranym doświadczeniem podzielił się na swoim vlogu, na którym zadano mu dziesiątki pytań o inwestowanie w nieruchomości. Z tych pytań powstała właśnie ta książka. We „Wszystkich pytaniach o nieruchomości” autor podaje konkretne podpowiedzi, wyliczenia i symulacje dotyczące strategii inwestycyjnych na rynku mieszkań. Ile trzeba mieć pieniędzy, żeby kupić pierwsze mieszkanie? Zarobić na zakup gotówką czy kupować na kredyt? Po jakim czasie zwróci się inwestycja? Dlaczego zakup kawalerki nie zawsze się opłaci? Rozstrzygnięcie tych i wielu innych kwestii zainteresowani uzyskają właśnie w tej książce - bez zbędnego wielosłowia, na podstawie twardych danych i precyzyjnych kalkulacji. Szczerze polecam publikację Wojciecha Gila.

Elżbieta Jeznach - Redaktor naczelna czasopisma „Businesswoman & life”, przedsiębiorca, inwestorka na rynku nieruchomości

 

Wojtek to ekspert, praktyk i pasjonat od nieruchomości, który przekazuje wszystko z własnego doświadczenia, a jego wcześniejsze prawnicze wykształcenie powoduje dodatkowo, że wszystko ma prawnie uporządkowane i w ten sposób działa na codzień w branży, która potrafi mieć wiele niespodzianek. Jest to jego wielkim atutem, gdyż inwestorzy, którzy z nim współpracują nie mają na żadnym etapie niespodzianek.

Wojtek kocha i pasjonuje się tematem inwestycji, jest jednym z niewielu, którzy działając zawodowo w nieruchomościach lokuje również część swoich środków w innych inwestycjach, ponieważ zarabiając i mając prawdziwe NETTO ze swojej działalności, dywersyfikuje kapitał . Polecam go bardzo serdecznie, bo to pewny i rzetelny partner w każdym calu!

Andrzej Spuła - Mentor, Mówca, Money Coach (andrzejspula.pl)

 

Czego (między innymi) dowiesz się z tej książki?

  • Inwestować na kredyt, czy za gotówkę? Poznasz realne przykłady z inwestycji Wojciecha i przekonasz się, że można zarabiać na inwestycjach na kredyt więcej, niż "koszą na tym banki"
  • Dowiesz się jak polityka rządu wpływa na stopy procentowe i nauczysz się, że czasami trzeba grać do tej samej bramki co politycy (chociaż możesz ich nie lubić)
  • Nauczysz się jak zarabiać na wynajmie i reinwestować zyski aby chronić się przed podwyżką stóp procentowych i regularnie powiększać swój majątek
  • Dowiesz się jak zacząć inwestować mając 20 lat zaczynając od zera, o czym Wojciech pisze swojemu czytelnikowi w szczerym i bezpośrednim mailu

Zamów e-book już dziś

w cenie 47 zł:

Szczegóły dotyczące płatności otrzymasz na maila zaraz po złożeniu zamówienia. E-book zostanie przesłany po zaksięgowaniu środków.

Twoje dane są bezpieczne, nikomu ich nie przekażemy.

Copyright © 2020. WG Property sp. z o.o.

To jest obszar dolnego suwaka. Możesz edytować ten tekst lub wstawić tutaj dowolny element. Jest to znakomite miejsce na wstawienie formularza zapisu lub licznika odliczającego czas do końca promocji lub ilości pozostałych sztuk towaru.